×

کتابخانه درخت دانش از سوی انجمن کتاب‌خانه امریکا تقدیر شد

با افتخار اعلام می‌کنیم که کتاب‌خانه درخت دانش به عنوان یکی از چهار برنده تقدیرنامه سال 2018 انجمن کتاب‌خانه امریکا برای برنامه‌های یین‌المللی خلاق کتاب‌خانه گردید. این جایزه به پاس خدمات خلاق کتاب‌خانه‌هایی که در بیرون از ایالات متحد امریکا فعالیت دارند، اهداء می‌شود.

به تاریخ 25 ماه جون سال روان، جیم نیل Jim Neal رییس انجمن کتاب‌خانه امریکا تقدیرنامه یاد شده را طی یک نشست بین‌المللی در شهر نیواورلان ایالت لوییزیانا ایالات متحد امریکا به دکتر ریبه‌کا میلر، به نماینده‌گی از گروه کاری کتاب‌خانه درخت دانش، اهداء کرد. این نشست در کلوب ب ب کینگز که از تدویرکننده‌گان همایش انجمن کتاب‌خانه امریکا بود، دایر گردیده بود.

دکتر لارین اوتس رییس کتاب‌خانه درخت دانش در این باره گفت: "تقدیرنامه انجمن کتاب‌خانه امریکا از کارهای ما، از یک سو، افتخار بزرگی ماست و از جانب دیگری انگیزه بیشتری برای ما می‌بخشد." او ادامه داد: "این تقدیر نیروی بیشتری ما می‌بخشد تا در تداوم کار خود تلاش بیشتری برای رشد کتاب‌خانه، غنای منابع آن و تسهیل هر چه بیشتر دست‌یابی به آن انجام دهیم."

تقدیر از برنامه‌های خلاق بین‌المللی کتاب‌خانه‌ از سوی رهبری انجمن کتاب‌خانه امریکا به ابتکار دکتر لوریین روی که در سال‌ 2017 و 2018 ریاست آن نهاد را به عهده داشت، آغاز گردید. برنده‌گان این تقدیرنامه از سوی کمیته میزگرد روابط بین‌المللی (IRRT) از طریق روند نامزدی نهادها برای دریافت این تقدیرنامه صورت می‌گیرد. IRRT میزگردی است که با هدف توسعه منافع کتابداران در فعالیت‌ها و مشکلات در زمینه روابط کتابخانه های بین المللی به وجود آمده است. نهادهای دیگری که این تقدیرنامه را به دست آوردند، عبارت اند از: .فرهنگ دیجیتال وارد خیمه‌های اینرمنگولیا می‌شود، پروژه پرنده‌های کوچک مهاجر، کتاب‌خانه سوژو، سوژو، چین، کتاب‌خانه سیار (La Biblioteca Móvil) و کتاب‌خانه و مرکز آموزشی La Puerta Abierta شهر سانتیاگو آتیلان، سولولا گواتیمالا.

کتاب‌خانه درخت دانش، کتاب‌خانه چند زبانی مواد آموزشی دیجیتال است. این کتاب‌خانه از سوی موسسه زنان کانادا برای زنان افغانستان (CW4WAfghan), پایه‌گذاری گردیده است و در راستای بهبود آموزش و پرورش از طریق بهره‌برداری ازه ظرفیت تکنالوژی و تسهیل دسترسی بهتر به منابع اطلاعاتی در افغانستان فعالیت می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کتاب‌خانه درخت دانش به سایت www.darakhtdanesh.org مراجعه کنید.

نشانی تماس برای رسانه‌ها: info@darakhtdanesh.org